Kategoriler

Koşu Ayakkabısı Alırken Yapılan Hatalar

Koşu Ayakkabısı Alırken Sık Yapılan Hatalar

 

Hata 1: Görünüşüne göre ayakkabı almak. Bazı koşucular modeline ve dış görünüşüne göre ayakkabı satın alıyorlar. Güzel görünen bir ayakkabı sonrasında şikayetleri beraberinde getirebilir. Satın alırken görünüşüne göre değil hissiyatına ve oturmasına göre ayakkabınızı tercih edin

 

Hata 2: İndirim isteyin. Her mağazada geçerli olmayabilir ama özellikle koşu üzerine ihtisaslaşmış satış noktaları profesyonel koşucular için özel indirimler sunabiliyor. İnternetten ayakkabı alırken kısaca ne kadar koştuğunuz, herhangi bir koşu kulübüne üye iseniz bilgisi ve diğer bu işi ciddi anlamda yaptığınıza dair bilgileri kısa bir e-posta gönderirseniz mutlaka size bir indirim sağlanacaktır.

 

Hata 3: Küçük numara ayakkabılar almak Ayağı sıkan ayakkabı su toplaması, tırnak çürümesi ve tırnak batması gibi sorunlara sebep olur. Özellikle kadınlar ayaklarının küçük görünmesini istedikleri için küçük numaralı ayakkabıları alma dürtüsünde olabiliyor. Ayağın ön kısmında yeterli alan olmalı ki (ortalama 1 cm kadar) ayak parmakları ile piyano çalma hareketleri yapabiliyor olmalısınız.  Ama sakın daha fazla boşluk olmasın ayağınızın ayakkabı içinde öne geriye gitmesine sebep olur.

 

Hata 4: Günün yanlış zamanında ayakkabıyı denemek Birçok insan sabah saatlerinde koşu ayakkabısını deneyip ''benim ayakkabım işte bu'' diyebiliyor. Ve ertesi günde ayakkabı ile akşam saatlerinde koştuğunda önceki günkü kadar rahat edemiyor. Ayaklarınız sabahtan başlayarak öğleden sonra 4'e kadar şişerler. Bu nedenle ayakkabılarınızı alırken hep akşamüstü saatlerinde deneyin.

 

Hata 5: Ayakkabı numarasını varsaymak İnsanlar ayakkabı numaralarını varsayım yoluyla belirleyebiliyorlar. ''Nike ayakkabıda 43 numara giyiyorum Brooks ayakkabıda da 43 olur bana'' demek doğru değil. Numaralar değişir çünkü farklı kalıplar kullanılır, üst kısımların şekli farklıdır ve ayakkabının dikiş yapısı değişir. Her zaman ayakkabınızı deneyin ve ayağınıza oturduğundan emin olun. Internet üzerinden sipariş verdiğinizde varsaydığınız numaranın bir üstü ve altını da sipariş etmeniz ve denedikten sonra diğer ikisini iade etmeniz size hem zaman hem de doğru ayakkabıyı kazandıracaktır.

 

 

Runnersworld.com internet sitesindeki İngilizce orijinalinden alıntılanmıştır.

20/02/17

Allforrun

Yorumlar

İLGİLİ ÜRÜNLER

YORUMLAR (0)